KAM NA VÝLET / Muzea a skanzeny

V Leteckém muzeu Metoděje Vlacha je k vidění mnoho leteckých exponátů.
Letecké muzeum disponuje leteckými trenažéry i interaktivními prvky spojenými s letectvím
V Leteckém muzeu Metoděje Vlacha je k vidění mnoho leteckých exponátů.  
Autor / zdroj foto: Kamil Večeřa / letecke-muzeum-metodeje-vlacha.cz

Letecké muzeum Metoděje Vlacha / Mladá Boleslav

Nejenom milovníci letadel a všeho, co k nim patří, by si neměli nechat ujít návštěvu Leteckého muzea Metoděje Vlacha v Mladé Boleslavi. Kromě leteckých trenažérů a dalších interaktivních prvků spojených s letectvím se mohou občerstvit ve stylové letecké kantýně.

Budova leteckého muzea Metoděje Vlacha je především mimořádným tvůrčím počinem Ing. Arch. Michala Hlaváčka, který se při zrodu projektu nechal inspirovat tvarem „neviditelného/stealth“ letadla F-117 Nighthawk. Tím definoval základní geometrický tvar objektu.

Vnitřní prostor hangáru je maximálně využit pro expozice, instalaci leteckých trenažérů a dalších interaktivních prvků spojených s letectvím. Budova návštěvníkům umožňuje sledovat pohyb na letecké ploše z tribuny i širší okolí z vyhlídkové věže.

V úrovni 2. nadzemního podlaží je na ocelových táhlech zavěšena propojovací lávka, procházející středem hangáru. Nosné stěny, výtahová šachta se schodištěm a především vyhlídková věž jsou z pohledového železobetonu. Na vyhlídkové věži je pohledový beton doplněn ocelovou konstrukcí, opláštěnou tahokovem (jemnou mřížovinou).

Výstavba muzea s přilehlými komunikacemi logicky brání vsakování značné části srážkových vod. Aby nebylo zapotřebí odvádět tolik dešťové vody, byl mezi jihovýchodní stranou objektu a přistávací dráhou vybudován vsakovací objekt.

Přestože objekt působí spíše dojmem industriální stavby, jsou zde i prostory pro posezení a odpočinek, konference, zázemí pilotů a personálu muzea.

V leteckém muzeu Metoděje Vlacha můžete obdivovat řadu létajících letadel i statické exponáty. Jejich seznam i podrobnější popis najdete na webu muzea www.letecke-muzeum-metodeje-vlacha.cz. Na této adrese najdete také aktuální akce, provozní dobu muzea i ceny vstupného. 

Letecká kantýna
Přileťte si posedět na terásku s bezkonkurenčním výhledem na přistávající letadla, prohlédnout si krásný interiér korespondující s prostory muzea a letectvím, vybrat si ze široké nabídky dezertů včetně s láskou pečeného štrúdlu, ale i slaných pochoutek jako je vynikající grilovaná klobása nebo chléb se škvarkovým sádlem sypaný jarní cibulkou či nakládaný hermelín.

K tomu si můžete objednat šálek originální kávy z malé pražírny v Liberci nebo se osvěžit domácí limonádou. Pro ty, kteří neřídí, je k dispozici i dobré pivo nebo jiné alkoholické nápoje.

Autor / zdroj: -red-

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
hanakservis
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.