KAM NA VÝLET / Aquacentra, koupání a vodní hrátky

Letecký pohled na mladoboleslavské koupaliště.
Koupaliště v Mladé Boleslavi láká mimo jiné na ojedinělou atrakci v Česku – vodní věž Aqua Tower
Letecký pohled na mladoboleslavské koupaliště.  
Autor / zdroj foto: Koupaliště Mladá Boleslav

Koupaliště Mladá Boleslav / Mladá Boleslav

Areál městského koupaliště v Mladé Boleslavi nabízí vyžití pro všechny věkové skupiny návštěvníků, a to především ve vodě, ale i na souši. Vodní plochy mohou být vyhřívané a díky tomu je možné využití bazénů i v případě chladnějšího počasí.

Areál koupaliště se dělí do čtyř částí: vodní svět, dětské hřiště a sportovní hřiště, písečnou pláž se vzduchovou trampolínou a část s občerstvením.

Vodní svět
Vodní svět je tvořen nově zrekonstruovaným multifunkčním bazénem, rodinným bazénem a brouzdalištěm. Multifunkční bazén nabízí spoustu atrakcí jako např. více jak 60 metrů dlouhý tobogán, skokanské můstky, šest plaveckých 25 metrů dlouhých drah, vodní clonu, bublery, chrliče, divokou řeku, vodní lávku a v neposlední řadě v ČR ojedinělou atrakci, a to speciální vodní věž Aqua Tower a mnoho dalších. Ochoz multifunkčního bazénu tvoří čistá zóna ze zámkové dlažby se spoustou lehátek a slunečníků a přímým přístupem k nově vybudovanému plážovému baru, kde jsou pro návštěvníky připraveny koktejly dle jejich výběru a chuti.

Rodinný bazén
Bazén s výškou vodní hladiny od 0,5 do 1,5 metru nabízí především odpočinek a relaxaci, ale i možnost vyžití na uzavřené skluzavce pro starší děti a dospělé a na malých skluzavkách podoby draka nebo slona pro malé děti. Ochoz rekreačního bazénu tvoří čistá zóna ze zámkové dlažby, přístupná přes brodítka se sprchami. V čisté zóně jsou k dispozici návštěvníkům plážová lehátka a půjčovna různých podpůrných prostředků pro plavání. Pro nejmenší jsou připravena dvě nerezová brouzdaliště s fontánkou, mini vodním jezem, skluzavkou ve tvaru brontosaura a vodotryskem podoby delfína. K bazénu rovněž náleží jednoduché, leč funkční převlékárny a uzamykatelné skříňky pro uložení odložených věcí.

Multifunkční hřiště
Dětské hřiště a sportovní hřiště nabízí zábavu pro všechny věkové skupiny. Dětské hřiště je vybaveno houpačkami a domečkem s pískovištěm pro nejmenší návštěvníky, věží s prolézačkami pro starší děti a dominantu hřiště tvoří dřevěná loď s kormidlem, prolézačkami a dalšími možnostmi zábavy. Pro maminky skýtá dostatečné množství laviček. Tato část koupaliště je otevřena celoročně. Sportovní hřiště jsou trojího typu a sice hřiště na minikopanou, hřiště na plážový volejbal a hřiště na badminton. Všechna jmenovaná hřiště včetně dětského jsou volně přístupná, a to i v období mimo koupací sezónu. V areálu hřišť jsou rovněž instalovány ruské kuželky, dva stoly pro stolní tenis a opodál u občerstvení dvě dráhy na minigolf. Sportovní náčiní je možno zapůjčit zdarma v půjčovně, která je součástí čisté zóny rekreačního bazénu. Součástí areálu je dále písečná pláž s jemným, bílým, křemičitým pískem a nafukovací trampolínou o rozměrech 10 x 16 metrů určenou pro všechny věkové skupiny návštěvníků. 

Občerstvení
Občerstvení je možno zakoupit v bufetu, který je součástí areálu, nabízí studené i teplé pokrmy, teplé a studené, nealkoholické i alkoholické nápoje, zmrzlinu a cukrovinky. Občerstvení je vybaveno pohodlným posezením se slunečníky. V areálu je také plážový bar s nabídkou atraktivních osvěžujících alkoholických, či nealkoholických koktejlů. 

Mobilní bazén – Severní sídliště
Nový areál nechalo Statutární město Mladá Boleslav vybudovat na volném pozemku navazujícím na parkovací dům v Severním sídlišti. Jeho součástí je montovaný bazén o rozměrech 16 x 4,5 metru, dětské brouzdaliště, velká nafukovací trampolína rozměrů 10 × 16 metrů a písečná pláž s lehátky a slunečníky, herní prvky pro děti, toalety, převlékárny a před vstupem do bazénu sprchy.

Na provoz koupaliště dohlíží plavčík, který je nucen mimo jiné regulovat počet lidí v bazénu. Zároveň v něm může být totiž maximálně 26 až 30 osob, zatímco kapacita pláže je 400 lidí. Návštěvníci proto musí počítat předem s tím, že na vykoupání si musí při plně obsazeném areálu chvilku počkat.

Více informací včetně popisu všech atrakcí, provozní doby a cen vstupného najdete na webu Koupaliště Mladá Boleslav.

Autor / zdroj: -red-

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
hanakservis
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.