SPORT / Hokej

Popis:
10.10.2017

Benátky byly nad síly Litoměřic

LITOMĚŘICE / BENÁTKY NAD JIZEROU

Přestože domácí hokejisté vstoupili do utkání velice dobře a po první třetině se ujali vedení, zásluhou Matěje Chalupy, což byl také jediný střelec Litoměřic, se hosté nevzdali a zápas rozhodli ve svůj prospěch. Benátky si tedy, i přes několik desetiminutových trestů, odvezli tři body a dotahují ztrátu na svého dnešního soupeře.

Do úvodní periody nastoupila obě mužstva ve velice svižném tempu. Hra se přesouvala od jedné brány k druhé a gólové příležitosti si vytvářely oba celky. V páté minutě přišlo první vyloučení zápasu, a to na straně hostí. Domácím se však přesilovka vůbec nezdařila a Benátky tak přečkaly první vyloučení bez újmy. Druhé vyloučení se už ale hostům stalo osudným. Ve třinácté minutě Stadion využil svou druhou přesilovou hru. Po krásné přihrávce od Davida Kvasničky se svou tvrdou a přesnou střelou prosadil Matěj Chalupa a Litoměřice se ujaly vedení. V posledních minutách první třetiny přišlo mnoho vyloučení. Nejprve opět ze strany Benátek, následně však přišla dvě vyloučení pro domácí mužstvo. Ani jedna z těchto početních výhod však už nepřinesla žádnou změnu a do kabin tak odcházeli domácí s jednobrankovým náskokem.

Do druhé části vstoupili o něco aktivněji litoměřičtí hráči. Přesto si ale hosté dokázali vynutit faul od domácího beka Dominika Málka a svou šanci na dorovnání ztráty využili po prvních deseti vteřinách přesilovky. Přesnou střelou mezi betony překonal ochránce litoměřické svatyně Tomáš Havlín a Benátky srovnaly na 1:1. Tato branka benátské hráče nakopla a ti se pomalu začali stávat lepším týmem. Obléhání brány Tomáše Krále neustávalo, tu a tam se Litoměřicím podařilo vytvořit si gólovou šanci a vrátit se do vedení. Brána hostí se jim, ale dobýt nepodařila. Ve třicáté čtvrté minutě se před litoměřickou bránou vytvořila nepřehledná situace, té dokázal využít Adam Dlouhý, který tak poslal svůj tým do vedení a skóre 1:2 vydrželo až do zaznění druhé sirény.

Třetí třetina začala hrou pět na tři ve prospěch domácích. Ve dvojnásobné přesilové hře se však neprosadili a hra pokračovala dál za stavu 1:2. Litoměřice nepřestávaly bojovat a stále se ztrátu snažily dorovnat. Hosté však o svůj jednobrankový náskok nechtěli přijít a hra se tak stále přemisťovala z jedné strany hrací plochy na druhou. Stejně jako ve dvou přechozích částech i tuto doprovázelo mnoho vyloučení. Jedno z posledních vyloučení nahrálo do karet Benátkám nad Jizerou, po vyloučení Martina Janduse se prosadil Petr Kolmann a hosté tak vedli už o dvě branky. V posledních minutách utkání zkoušeli domácí hru v šesti, ale ani ta jim už k dorovnání ztráty nepomohla a Litoměřice tak prohrály s Benátkami 1:3.

OHLASY PO UTKÁNÍ

Miloš Říha (HC Stadion Litoměřice): "Po famózním výkonu v Přerově dnes samozřejmě nemůžeme být spokojeni. První třetinu jsme odehráli přibližně tak, jak jsme chtěli. Ve druhé třetině se už projevilo to, že nám oproti minulému zápasu chybělo šest hráčů. Přesilovky dnes rozhodly utkání, soupeř využil hned dvě přesilovky a my jsme nedokázali dát gól ani ve hře pět na tři. V závěru jsme si nějaké šance vytvořili, ale v dnešním utkání bylo vidět, že jsme nepůsobili kompaktním dojmem, a to bylo velice znát."

Jiří Kudrna (HC Benátky nad Jizerou): "Dnešní utkání bylo těžké, narazily v něm na sebe dva mladé týmy. V první třetině byli mírně aktivnější domácí, od druhé třetiny jsme se ale výrazně zlepšili. Mrzí nás množství oslabení, která jsme museli ubránit. Myslím si, že za dvě dobře odehrané třetiny jsme si dnes zde zasloužili vyhrát a jsme rádi, že po dvou utkání, z kterých jsme brali jen jeden bod, jsme konečně vyhráli za tři body. Za dnešní utkání musím kluky pochválit, s výsledkem jsme spokojeni."

HC Stadion Litoměřice - HC Benátky nad Jizerou 1:3 (1:0, 0:2, 0:1)

Branky a nahrávky: 13. M. Chalupa (Kvasnička, Kodýtek) – 24. Havlín (J. Vlach, Z. Král), 34. A. Dlouhý (Hrníčko, Husa), 57. Kolmann (Husa, Z. Král)
Rozhodčí: Zubzanda, Děděk – Kokrment, Belko
Vyloučení: 7:10
Využití: 1:2
Diváci: 780

HC Stadion Litoměřice: Král – Pavlas, Kachyňa, Kvasnička, Smetana, Jandus, Jebavý, Málek – Bílek, Veselý, Zajan – Chalupa, Kodýtek, Kantner – Helt, Šimeček, Stříbrný – Komárek, Jeřábek

HC Benátky nad Jizerou: Kořenář – Husa, Kolmann, Havlín, Šmíd, Bednář, Maier – Hrníčko, Chrtek, Dlouhý – Psota, Bittner, Jeník – Hrabík, Král, Vlach – Wiencek, Veselý, Teplý

Autor / zdroj: Barbora Koťová / hclitomerice.cz

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Modely nákladních aut zaplní areál Dobrovických muzeí

Tradiční přehlídka nákladních a užitkových aut na dálkové ovládání ovládne areál Dobrovických muzeí poslední srpnový víkend. K vidění je široká paleta

Post

Tajemství zvířetického lesa nabídne přednášku mykologa i povídání s ornitologem

Turistické informační centrum Zvířetice v Podhradí a ZO ČSOP Klenice v Mladé Boleslavi vás v sobotu 15. září zvou na interaktivní rodinné odpoledne na

Post

Jablonec doma rozstřílel Opavu

V novém ligovém ročníku Boleslavští na domácím hřišti vyhráli až na třetí pokus, ale za to pořádně. Prvoligového nováčka rozstříleli půltuctem gólů.

Reklama

Reklama

PARTNEŘI

www.beautyexpo.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA